Prezydent Węgier z dwudniową wizytą w Polsce

Prezydent Węgier Janos Ader rozpoczyna dzisiaj dwudniową wizytę do Polski. Wraz z prezydentem Bronisławem Komorowskim w Katowicach weźmie udział w Dniach Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Pary prezydenckie Polski i Węgier spotkają się w piątek po południu w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, gdzie następnie odbędą się rozmowy plenarne delegacji.

Minister w Kancelarii Prezydenta, odpowiedzialny za sprawy zagraniczne Jaromir Sokołowski, podkreślił w rozmowie z PAP, że tematem rozmów będzie polityka energetyczna i sytuacja w regionie, w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę i „konieczności utrzymywania przez świat zachodni wspólnego stanowiska na forum UE i NATO”.

Prezydenci będą też rozmawiać o przyszłorocznym szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie i współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Prezydent Komorowski ma też zaapelować o zacieśnienie współpracy gospodarczej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl