fot. flickr

Katowice: Polska Spółka Gazownictwa świętowała Barbórkę

Przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa z całej Polski świętowali w czwartek Barbórkę w Katowicach.

Barbórka to tradycyjne, doroczne święto górników, geologów, a także gazowników.

– Możemy podziękować Panu Bogu za cały miniony rok 2019. Możemy podziękować świętej Barbarze za wstawiennictwo w naszej ciężkiej i bardzo odpowiedzialnej pracy na rzecz rozwoju kraju – mówił Marian Żołyniak, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

W tym roku przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa świętowali w Katowicach.

– To jest rok szczególny, rok szczególny dla Śląska, kiedy obchodzimy stulecie powstań śląskich. Właśnie 100 lat temu Śląsk został przyłączony do Polski. Jako Polska Spółka Gazownictwa, jako górnicy, którzy też wywodzą się ze Śląska, chcemy dziękować i celebrować uroczystość stulecia przyłączenia Śląska do Polski – zaznaczył Marian Żołyniak.

Barbórka to także okazja do podsumowań. Ostatnie lata były dla spółki bardzo dobre. Najważniejsza inwestycja to budowa nowych i modernizacja istniejących sieci dystrybucji gazu.

– W ciągu niespełna czterech lat chcemy zgazyfikować 300 dodatkowych gmin w skali całego kraju. Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku i do końca tego roku, do końca grudnia, będzie zgazyfikowane 150 gmin. 150 gmin będzie miało dostęp do błękitnego paliwa – zaznaczył prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Polska Spółka Gazownictwa jest największą spółką Grupy Kapitałowej PGNiG. Zatrudnia ponad 11 tysięcy pracowników. Działa na terenie całej Polski i dostarcza gaz poprzez ponad 180 tysięcy kilometrów gazociągów.

 

TV Trwam News

drukuj