Wizyta przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego Węgier w Warszawie

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Kover rozpocznie dziś dwudniową wizytę w Warszawie. Szef węgierskiego parlamentu podczas pobytu w Polsce podpisze m.in. porozumienie o partnerstwie strategicznym z marszałkami Sejmu i Senatu – Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim.

W programie wizyty Laszlo Kovera jest również spotkanie z premier Beatą Szydło oraz posłami z Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej.

Poseł Małgorzata Gosiewska, która jest członkiem tej grupy podkreśla, że Polskę i Węgry już od wielu lat łączą dobre relacje. Zauważa, że różnią nas kwestie związane ze stosunkiem do Rosji i oceną wydarzeń na Ukrainie. Natomiast w kwestii reformy UE czy polityki migracyjnej obydwa kraje mają wspólne stanowisko.

– Na pewno będziemy przy tej okazji rozmawiać chociażby o kwestii związanych z reformą Unii Europejskiej, powrotem do zasad, na których UE kształtowała się i powstawała – mówiła poseł PiS.

Szef Zgromadzenia Narodowego Węgier odbierze także od marszałka Sejmu Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie nadaje prezydent RP. Jest ono przyznawane cudzoziemcom i obywatelom polskim stale zamieszkałym za granicą, za wybitny wkład we współpracę międzynarodową, łączącą Polskę z innymi państwami.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl