PAP/Mateusz Marek

Kamil Bortniczuk będzie nowym ministrem sportu

Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej stanie na czele resortu sportu. Wiceministrem będzie poseł niezrzeszony Łukasz Mejza. O zmianach w rządzie poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

 

Ministrami sportu w rządzie Prawa i Sprawiedliwości byli kolejno Witold Bańka oraz Danuta Dmowska-Andrzejuk. Później resort został zlikwidowany i włączony w skład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sportem przez ostatnie miesiące zajmował się wicepremier Piotr Gliński.

Teraz resort na nowo zostanie wydzielony. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, ogłosił, że na jego czele stanie poseł Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej Adama Bielana.

„Do nominacji dojdzie najszybciej, jak to możliwe, uwzględniając proces legislacyjny potrzebny na wydzielenie resortu. Sądzę, że w przyszłym tygodniu sprawa się zamknie” – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS, wicepremier.

Partia Republikańska, do której należy Kamil Bortniczuk, podobnie jak Stowarzyszenie OdNowa Marcina Ociepy, powstało na skutek konfliktów wewnątrz Porozumienia Jarosława Gowina. Były wicepremier został zdymisjonowany m.in. za krytykę Polskiego Ładu.

Prawo i Sprawiedliwość utrzymało sejmową większość. Od dawna wspólnie z PiS głosował poseł niezrzeszony Łukasz Mejza. Jemu w nowym rozdaniu przypadnie fotel wiceministra sportu.

TV Trwam News

drukuj