fot. PAP/Albert Zawada

Min. K. Bortniczuk: Informacje przekazane UEFA w sprawie Szymona Marciniaka zostały zmanipulowane

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało do UEFA oficjalne stanowisko w sprawie piłkarskiego sędziego Szymona Marciniaka. Resort po przeanalizowaniu sytuacji i oświadczeń zdecydował się wyrazić poparcie dla Polaka. „Arbiter przez całą karierę krzewi postawy fair play. Jego zaangażowanie w wydarzenie nie miało charakteru politycznego. Informacje przekazane UEFA w tej sprawie zostały zmanipulowane” – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja szef resortu sportu, Kamil Bortniczuk.

Sprawę zaczął donos Stowarzyszenia „Nigdy więcej” o tym, że polski arbiter uczestniczył w konferencji organizowanej przez jednego z liderów Konfederacji, Sławomira Mentzena. Według lewackich działaczy jest to niezgodne z wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Nawoływano też, by UEFA i FIFA wyciągnęły konsekwencje.

Dziennikarz Tomasz Smokowski z „Kanału Sportowego” przekazał nieoficjalną informację, że w efekcie nagonki sędzia został zawieszony i nie poprowadzi finału Ligi Mistrzów. Mecz zostanie rozegrany 10 czerwca w Stambule.

Z argumentacją lewackich środowisk nie zgadza się sam Szymon Marciniak, którego popiera również resort sportu.

– To szkodzi dobremu imieniu nie tylko sędziego Szymona Marciniaka, ale całego polskiego sportu. Postanowiliśmy więc zareagować, wysłać stanowisko do UEFA. Powołujemy się na wnikliwą analizę faktów w tej sprawie. Gwarantujemy za Szymona Marciniaka i jego krzewienie postawy fair play przez całą karierę. Jego zaangażowanie w wydarzenie nie miało charakteru politycznego. Informacje przekazane UEFA w tej sprawie zostały zmanipulowane – zaznaczył minister Kamil Bortniczuk.

Szef resortu sportu i turystyki został zapytany, czy jest to prewencyjny donos, którego celem jest wystraszenie innych?

– Można takie wnioski wysunąć. To prewencyjny donos, żeby osoby związane ze światem sportu czy celebryci mogli wyrażać tylko jeden sposób myślenia w polityce. Natomiast w tej sprawie jest tak, że nie było tam żadnego związku z polityką. To pokazuje, jak w sporcie można zaszkodzić poprzez tego typu zmanipulowane informacje – zwrócił uwagę rozmówca Radia Maryja.

Oficjalne oświadczenie w sprawie sędziego Szymona Marciniaka UEFA ma wydać jeszcze dzisiaj.

W obronie sędziego stanął również premier Mateusz Morawiecki.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl