Kaczyński: Ta władza szkodzi Polsce

Nie było w Polsce od 1989 roku gorszego rządu niż ten, który jest obecnie – podkreślił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS stwierdził, że zadaniem, które trzeba traktować jako zadanie narodowe jest jak najszybsze odsunięcie tej władzy.

– Mamy do czynienia z rządem, który wypełnia swe funkcje, poniżej pewnego minimum. Podkreślam, tu nie chodzi o to, że nie były dotrzymane te fantastyczne obietnice z 2007 roku, że nie dotrzymywane są też obietnice z 2011 roku. Chodzi o pewne minimum, które pozwala uznawać, że rząd lepszy czy gorszy jakoś tam swoje obowiązki wypełnia. Odnosi się to w gruncie rzeczy do wszystkich dziedzin życia społecznego – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szczególnie odnosi się do życia gospodarczego – podkreślił prezes PiS i wskazał na kryzys finansów publicznych, wywołany – jak powiedział – nieodpowiedzialną polityką tego rządu i ministra Jacka Rostowskiego, która leży u podstaw wielu innych kryzysów.

By ratować finanse publiczne – ogromna część naszych zasobów jest traktowanych jako swego rodzaju worek, z którego się je czerpie – powiedział Kaczyński.

Poza tym – jak dodał – mamy do czynienia z licznymi prywatyzacjami oraz decyzjami, które wprost realizują interesy zewnętrznych podmiotów ekonomicznych. W tym kontekście prezes PiS podał przykład Poczty Polskiej.

Te bardzo ważne dla funkcjonowania państwa usługi zostaną najprawdopodobniej przejęte przez pocztę niemiecką. To jest taki klasyczny przykład tego jak ta władza działa, jak oddziałują tutaj różne potężne lobby, ale te wszystkie kwestie choć ogromnie ważne, są można powiedzieć do odwrócenia. Nowa władza, lepsza a przecież zabiegamy już dzisiaj o  to, żeby ten rząd odszedł, może przynajmniej część tych decyzji będzie mogła stosunkowo łatwiej zmienić – podkreślał Jarosław Kaczyński.

Trudniejszy do odwrócenia – jak powiedział – jest natomiast proces niszczenia wspólnoty, narodowej tradycji. Wymienił: atak na nauczanie historii w szkole, promowanie antypolskich filmów i awanse w świecie kultury ludzi, którzy demonstrują skrajny antypolonizm.

Przypomniał też, że Sejm odmówił uczczenia 150. rocznicy Powstania Styczniowego oraz by rok 2013 był „Rokiem Powstania Styczniowego”. Stwierdził, że tradycja niepodległościowa jest tradycją odrzucaną, na co trzeba reagować.

Poinformował, że do Rady Politycznej PiS wpłynęła dziś propozycja, która odnosi się do uczczenia pamięci Powstania. „Jeśli państwo nie chce obchodzić tej rocznicy, to my musimy zorganizować te obchody” – oświadczył prezes PiS.

Na zakończenie Jarosław Kaczyński postawił przed politykami PiS zadanie.

Dlatego naszym zadaniem, które musimy traktować nie jako zadanie partyjne, lecz zadanie narodowe, jest doprowadzić do jak najszybszego odsunięcie tej władzy, która Polskę niszczy, a jednocześnie jest nieustannie z siebie bardzo zadowolona. Chciałbym, żeby dzisiejsze posiedzenie Rady Politycznej służyło realizacji tego celu, który przed chwilą określiłem, celu który musimy podjąć. Wiem, że on jest trudny do zrealizowania, ale musimy go podjąć; powtarzam nie w imię żadnych partyjnych interesów, ale w imię Polaków w imię interesu Polski – podkreślał Jarosław Kaczyński.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl