Kartuzy w obronie TV Trwam

Ulicami Kartuz przeszedł marsz w obronie katolickiej TV TRWAM. Demonstranci protestowali przeciwko nieprzyznaniu toruńskiej telewizji miejsca na cyfrowym multipleksie.

Całość poprzedziła Eucharystia w kościele św. Kazimierza. Po Mszy św. uczestnicy wydarzenia przeszli ulicami miasta przed figurę Matki Bożej Królowej Polski. Tam odczytano apel.

Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk, współorganizatorka marszu, podkreśla, że przyznanie miejsca na multipleksie dla TV TRWAM to obowiązek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

-Mamy nadzieję, że po naszym marszu przez Polskę, Europę i Świat TV TRWAM dostanie w końcu miejsce na multipleksie. To nie jest żadna łaska. To jest obowiązek KRRiT wobec faktu, że Polska w tak wielkim wymiarze jest krajem katolickim. Nam się to po prostu należy z szacunku dla historii naszego państwa i wartości, przy których zawsze trwaliśmy.- powiedziała poseł Arciszewska-Mielewczyk.

Jutro marsze poparcia dla TV Trwam odbędzie się we Włoszczowie i Świebodzinie.

W obronie TV Trwam przeszło już 142 marsze w kraju i za granicą.

Cały czas zbierane są także podpisy pod protestem do KRRiT. Do tej pory podliczono 2 mln 411 tys.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl