Biłgoraj i Opatów bronią Telewizji Trwam

Mieszkańcy Biłgoraja oraz Opatowa zaprotestują dziś przeciwko dyskryminacji wolnych i katolickich mediów.

Marsz w Biłgoraju rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 13:00 w kościele św. Marii Magdaleny. Homilię wygłosi o. Jan Król z Radia Maryja. Następnie mieszkańcy przejdą głównymi ulicami miasta. Przed Urzędem Miasta w Biłgoraju odczytany zostanie apel do władz. Ostatnim punktem wydarzenia ma być koncert Kapeli znad Baryczy oraz piknik patriotyczny.

Piotr Szeliga, poseł Solidarnej Polski i jeden z organizatorów marszu powiedział, że mieszkańcy Biłgoraja chcą się sprzeciwić decyzji KRRiT, która nie przyznała Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

– Mieszkańcy Biłgoraja są w przeważającej części tak, jak ludzie w całej Polsce katolikami. Wszyscy mieszkańcy zgodnie stwierdzają, że decyzje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , które spowodowały to, że my jako katolicy być może niedługo wcale nie będziemy mogli oglądać katolickich mediów, a dzisiaj nie otrzymaliśmy miejsca na cyfrowym multipleksie, są po prostu niesprawiedliwe – mówi Piotr Szeliga, poseł Solidarnej Polski, jeden z inicjatorów marszu.

Piotr Szeliga dodał, że będzie to także protest przeciw narastającej laicyzacji w Polsce.

Z jednej strony uderzenia w nasze symbole religijne czyli najpierw Krzyż. Potem sprawa z Nergalem i Pismem Świętym, a teraz decyzje polityczne, czyli niedopuszczenie Telewizji Trwam na cyfrowy multipleks. Do tego dochodzi podwyższenie opłat koncesyjnych i jednocześnie uznaniowość. Za chwilę obecni rządzący, których stosunek do religii katolickiej znamy, będą decydować o tym, że jedno radio może funkcjonować, a drugie nie – stwierdził Piotr Szeliga.

Także jutro marsz przejdzie przez Opatów w diecezji Sandomierskiej.

Poprzedzi go uroczysta eucharystia o godz. 10 w kościele Ojców Bernardynów. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Edward Frankowski – bp. senior diecezji sandomierskiej. Następnie zgromadzeni przejdą do opatowskiego ośrodka kultury.

-Byliśmy już dwa razy w Warszawie na marszu i postanowiliśmy zorganizować taki w naszym miasteczku. Swoją postawą chcemy pokazać, że Telewizja Trwam powinna być dostępna i żeby mogła być wszędzie słyszana, bo w innych mediach otacza nas wiele kłamstwa – powiedziała Teresa Gajewska , organizator marszu.

Do tej pory odbyły się 133 manifestacje w kraju i za granicą. Cały czas trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do piątku podliczono 2 mln 398 tys. 171 kopii podpisów.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl