W niedzielę posiedzenie Rady Politycznej PiS

Jutro odbędzie się posiedzenie Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania gremium wybierze władze partii, w tym Komitet Polityczny.

Na jutrzejszym posiedzeniu Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości w kierownictwie partii nie należy się spodziewać zmian na stanowisku przewodniczącego Komitetu Wykonawczego, który kieruje strukturami PiS. Pozostanie nim wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Zmiany mogą nastąpić w gronie wiceprezesów partii. Dołączą do nich dwaj wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki. O tych kandydaturach mówiono już w maju.

Skład Rady Politycznej został wybrany podczas czerwcowego kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy też wybrano prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego. Do kompetencji Rady należy wybór i odwoływanie na wniosek prezesa PiS między innymi wiceprezesów, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego, skarbnika, a także członków Komitetu Politycznego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl