Prace nad zmianami w programie PiS

Politycy Prawa i Sprawiedliwości pracują nad zmianami w programie partii, który mamy poznać na lipcowym kongresie ugrupowania. Wczoraj  w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie specjalnego zespołu PiS. W spotkaniu uczestniczył prezes partii Jarosław Kaczyński.

W skład zespołu wchodzą m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz wicemarszałek Joachim Brudziński.

Omawiamy bieżące sprawy i przygotowujemy się kompleksowo do lipcowego kongresu – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– Będzie to kongres programowy. Przedstawimy wyniki naszych działań okresu 1,5 roku od wyborów, ale przede wszystkim chcemy powiedzieć, co będzie w najbliższych miesiącach i w II połowie naszej kadencji. Myślę, że będzie to ważna informacja dla Polaków, naszych wyborców, jak dalej będzie przebiegać dobra zmiana w Polsce – wskazał wicemarszałek Sejmu.

Na pierwszej części kongresu w ub. roku ponownie wybrano na prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Kolejna część ma odbyć się 1 lipca br. Przygotowaniem do lipcowego kongresu ma być wyjazdowe spotkanie klubu i władz PiS, które pod koniec maja ma odbyć się na Podkarpaciu.

Wezmą w nim udział posłowie oraz władze PiS, a także przedstawiciele rządu. Rozmowa dotyczyć ma bieżącej sytuacji politycznej oraz ewentualnych zmian w programie partii w związku ze zbliżającym się kongresem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl