Papież: jest wielu „niewolników w imię wolności”

Ojciec Święty Franciszek podczas nadzwyczajnej jubileuszowej audiencji ogólnej zachęcił wiernych do przyjęcia łaski wyzwolenia i zbawienia, którą obdarza nas Bóg. Transmisję audiencji z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Na plac św. Piotra w Watykanie przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Papież w katechezie mówił o miłosierdziu Boga, dokonującym się w odkupieniu, czyli zbawieniu. Następca św. Piotra powiedział, że słowo „odkupienie” jest rzadko używane. Tymczasem wskazuje ono na najbardziej radykalne wyzwolenie, jakiego Bóg mógł dla nas dokonać.

Biskup Rzymu zwrócił uwagę, że ludzie nie lubią dziś myśleć o byciu wyzwolonym i zbawionym za sprawą Bożej interwencji. Współcześnie żyjący człowiek łudzi się bowiem swoją wolnością jako siłą służącą do tego, by otrzymać wszystko – podkreślił Ojciec św.

– Jest tak wielu niewolników. „Ja jestem wolny, więc biorę alkohol, biorę także narkotyki, i w ten sposób staję się niewolnikiem w imię wolności”. Wszyscy widzieliśmy osoby tego typu. Na koniec oni wszyscy kończą na ziemi. Są całkowicie pozbawieni godności. Potrzebujemy by Bóg nas wyzwolił od wszelkich form obojętności, egoizmu i samowystarczalności – powiedział papież Franciszek.

Zwracając się do Polaków Ojciec Święty podkreślił, że obok każdego z potrzebujących jest Bóg – Odkupiciel.

– Pozdrawiam serdecznie obecnych tu Polaków. Bracia i Siostry, dzisiejsza audiencja jubileuszowa przypomina nam, że w naszych trudnościach, zmartwieniach i bólach nie jesteśmy sami. Blisko nas jest zawsze Bóg Odkupiciel. Swoim słowem umacnia nas i wspiera, wyzwala z grzechu, podnosi ku sobie i prowadzi do nowego życia. Zawsze ufajmy Jego miłosierdziu. Wam wszystkim z serca błogosławię – dodał Papież.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl