fot. PAP/EPA

Papież do Polaków: Niech św. Wojciech wyprosi wam u Boga odwagę w wierze, rozwój ludzki i społeczny oraz wzrost duchowy waszej Ojczyzny

Papież Franciszek w środę życzył Polakom odwagi w wierze, rozwoju społecznego oraz duchowego wzrostu ojczyzny. Słowa te skierował podczas audiencji generalnej w Watykanie w związku z obchodzoną w piątek uroczystością św. Wojciecha, patrona Polski.

Zwracając się do Polaków podczas audiencji w bibliotece Pałacu Apostolskiego papież powiedział: „Pojutrze będziecie obchodzili uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski”.

„Był człowiekiem głębokiej wiary, modlitwy i męstwa, a jego męczeństwo stało się fundamentem tożsamości Kościoła w Polsce. Niech wyprosi wam u Boga odwagę w wierze, rozwój ludzki i społeczny oraz wzrost duchowy waszej Ojczyzny. Z serca wam błogosławię” – dodał Franciszek.

W katechezie na temat modlitwy mówił, że jest ona niezbędnym elementem życia chrześcijańskiego.

„Wszyscy powinniśmy mieć pokorę niektórych osób starszych, które w kościele – być może dlatego, że już dobrze nie słyszą – odmawiają półgłosem modlitwy, jakich nauczyły się w dzieciństwie” – podkreślił Papież.

„Taka modlitwa nie zakłóca ciszy, ale dowodzi wierności obowiązkowi modlitwy, praktykowanemu przez całe życie” – zaznaczył Ojciec Święty.

Apelował, by nie pogardzać modlitwą ludzi prostych.

vaticannews/BP KEP/PAP

drukuj