Papież: Pogłębiajmy znajomość Pisma Świętego!

Codzienne czytajmy Ewangelię – apelował do wiernych Ojciec Święty Franciszek. Papież zachęcał, aby w Wielkim Poście pogłębiać znajomość Pisma Świętego. Jak podkreślał, jest to skuteczne narzędzie walki ze złym duchem oraz do umocnienia solidarności z potrzebującymi.

W rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek podkreślił, że Wielki Post to czas duchowej walki ze złem i porównał go do pobytu Jezusa na pustyni.

– Pustynia Wielkiego Postu pomaga nam powiedzieć „nie” doczesności, powiedzieć „nie” bożkom, pomaga nam podejmować odważne decyzje, zgodne z Ewangelią i umocnić solidarność z braćmi – wskazywał Ojciec Święty.

Papież podkreślał, że głos Boga możemy usłyszeć w Jego Słowie.

– Dlatego ważna jest znajomość Pisma Świętego, ponieważ w przeciwnym razie nie potrafimy odpowiedzieć na pułapki Złego. I w tym miejscu chciałbym powrócić do mojej rady, aby codziennie czytać Ewangelię, rozważać ją – choćby krótko, przez 10 minut, a także mieć ją zawsze przy sobie, w teczce, w torbie, zawsze mieć Ewangelię w ręku – zaznaczył Jego Świątobliwość.

Ojciec Święty podarował wiernym książeczki pt. „Strzeż serca” z najważniejszymi prawdami wiary.  Ma to być pomocną w nawróceniu i w rozwoju duchowym. „Wielki Post to droga nawrócenia, w którego centrum jest serce. Nasze serce musi się nawrócić” – podkreślił Papież, wyjaśniając znaczenie prezentu, który postanowił wręczyć wiernym na Wielki Post.

Na zakończenie Jego Świątobliwość prosił o modlitwę w intencji rekolekcji, które rozpoczął dziś ze swoimi współpracownikami z Kurii Rzymskiej.

TV Trwam News / RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl