Papież Franciszek o bł. Janie Pawle II

Do duchowego przygotowania się na kanonizację Jana Pawła II zachęcił Polaków Ojciec św. Franciszek. W pozdrowieniach skierowanych do naszych rodaków, po katechezie, Ojciec Święty mówił, że Jan Paweł II, który zostanie kanonizowany 27 kwietnia był „niezmordowanym głosicielem Bożego Słowa, prawdy i dobra”.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Rocznica śmierci błogosławionego Jana Pawła II kieruje naszą myśl do dnia jego kanonizacji, którą będziemy przeżywali pod koniec tego miesiąca. Niech oczekiwanie na to wydarzenie będzie dla nas okazją do duchowego przygotowania się i ożywienia dziedzictwa wiary jakie nam zostawił. Naśladując Chrystusa, był on dla świata niezmordowanym głosicielem Słowa Bożego, prawdy i dobra. Świadczył dobro nawet swoim cierpieniem. To było nauczanie jego życia, na które Lud Boży odpowiedział wielką miłością i czcią. Niech Jego wstawiennictwo umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość. W dniach tego przygotowania niech Was wspiera moje apostolskie błogosławieństwo – mówił papież Franciszek.

Swoją katechezę Ojciec Święty poświęcił dziś sakramentowi małżeństwa. Papież mówił, że kiedy mężczyzna i kobieta zwierają ten sakrament, Bóg „odzwierciedla się” w nich, odbija w nich swoje rysy i niezniszczalny charakter swojej miłości.

Wskazał, że małżonkowie na mocy sakramentu otrzymują prawdziwą i właściwą sobie misję. Mogą ukazywać, począwszy od rzeczy prostych, zwyczajnych, miłość jaką Chrystus miłuje swój Kościół, nieustannie dając za niego Swe życie, w wierności i służbie.

– Dobrze wiemy jak wiele trudności i prób zaznaje życie dwojga małżonków. Ważne jest utrzymywanie żywej więzi z Bogiem, która jest podstawową więzią małżeńskiej rodziny. W rodzinach, kto razem się modli – razem trwa – dodał Ojciec Święty.

Na koniec papież Franciszek zachęcił, by dziękować za liczne rodziny, które ożywiają nasze wspólnoty chrześcijańskie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl