fot pixabay.com

K. Pawłowicz: W szkole w Podkowie Leśnej podjęto uchwałę, by do 10-letniego chłopca zwracano się per Agnieszka

Dyrektor szkoły w Podkowie Leśnej doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały zobowiązującej nauczycieli, by zwracali się do 10-letniego ucznia, chłopca, per Agnieszka – informację taką podała na Twitterze sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Krystyna Pawłowicz.

„Dyr. Szkoły Samorząd. im. Boh. W-wy w Podkowie Leśnej, ul. Jana Pawła II (…) doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagog. uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli, by zwracali się do 10-letniego ucznia, CHŁOPCA per AGNIESZKA, jak chcieli rodzice” – poinformowała we wtorek na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz.

„Dane aktów stanu cywil. zlekceważono” – dodała.

W reakcji na jej wpis, w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja. Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej, napisał na Facebooku, że tweet sędzi TK Krystyny Pawłowicz jest „obrzydliwy”. Podkreślił przy tym, że uderza on w dobro dziecka, ale także w dobro szkoły i jej dyrektora.

„Ze względu na małą społeczność i dobro dziecka staraliśmy się uniknąć rozgłosu, niemniej jednak stało się, mamy już dyskusję w przestrzeni publicznej, także na lokalnych grupach” – zaznaczył.

Zapewnił też, że „zarówno władze szkoły, jak i miasta są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych”.

„Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenia przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci (…). Obowiązkiem dorosłych jest ochrona dzieci, o czym zdaje się zapomina Pawłowicz i osoba, która wyniosła informację poza szkołę” – stwierdził burmistrz Podkowy Leśnej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl