Senat – Komisja Zdrowia za odrzuceniem ustawy o uzgodnieniu płci

Senacka Komisja Zdrowia opowiedziała się w czwartek za odrzuceniem bulwersującej ustawy o uzgodnieniu płci. Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji nie podjęła decyzji w tej sprawie. Jej posiedzenie zostało przerwane do 4 sierpnia – tego dnia rozpoczyna się posiedzenie Senatu.

Sejm ustawę o uzgodnieniu płci uchwalił w ubiegłym tygodniu. Ma ona ułatwić  procedurę uzgodnienia płci osobom, których płeć metrykalna jest inna od tej, którą odczuwają.

Senator Robert Mamątow z komisji zdrowia złożył wniosek o odrzucenie ustawy w całości. Ostrzegał, że rozwiązania zawarte w projekcie otwierają furtkę dla ustaw dot. związków partnerskich. Senator mówił także, że procedowanie tej ustawy wpisuje się w kampanie wyborczą PO. Zwrócił uwagę, że w naszym kraju są tysiące osób, które żyją w ubóstwie.

– Dzisiaj w naszym kraju jest kilkaset tysięcy osób, które żyją w ubóstwie. Kilka milionów żyje na skraju minimum socjalnego. Dzisiaj w naszej ojczyźnie 80 proc. młodych ludzi, którzy zdawali maturę, mówi, że opuści nasz kraj, bo nie widzi dla siebie perspektyw. Dzisiaj wśród młodzieży do 25 lat – 40 proc. jest „na bezrobotnym”. To są sprawy, którymi powinniśmy się zająć, to jest w tej chwili ważniejsze. Podejrzewam, że ta ustawa jest ważna, nie neguję tego, ale ona dzisiaj jest naprawdę wrzucona jako temat zastępczy i element kampanii wyborczej – oceniał senator.    

Profesor Janusz Kawecki podkreśla, że ustawa niesie ogromne zagrożenie, ponieważ burzy fundamenty normalnej rodziny.

– Oni cały czas tłumaczą, że tam nie ma zagrożenia, jest tylko „uproszczona procedura” w stosunku do tego, co już jest. Ale jeśli przejdziemy te wszystkie możliwe ścieżki, to niesie olbrzymie zagrożenie. W kolejnych zmianach płci, dokonywanych za pomocą ustaleń sądu w Łodzi na podstawie dwóch opinii, nie wiadomo, ile razy tę płeć można zmieniać. Nawet dziecko może to zrobić. Co najgorsze, można w ten sposób zrównać małżeństwa homoseksualne do normalnych małżeństw – czyli te tzw. małżeństwa homoseksualne staną się małżeństwami, bo wystarczy, że jeden z nich powie, że zmienia płeć – zwraca uwagę prof. Janusz Kawecki.

Na stronie www.protestuj.pl zbierane są podpisy o odrzucenie ustawy o uzgodnieniu płci. Do tej pory akcję poprało ponad 23,5 tys. osób.

                                                                                                                                                     RIRM

drukuj