fot. sxc.hu

Watykan poparł manifestację „Stop gender w szkole”

Watykan wyraził poparcie dla manifestacji „Stop gender w szkole”. Marsz zorganizowany przez komitet „Ratujmy nasze dzieci” przejdzie ulicami Rzymu w najbliższą sobotę.

Jak informuje Radio Watykańskie ks. abp Vincenzo Paglia, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny, wystosował list do organizatorów.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk mówi, że takie głosy są bardzo potrzebne, ponieważ legitymizują opór wobec szkodliwej ideologii gender.

Pokazuje, że jest to opór wynikający z najbardziej żywotnych interesów rodziców i rodziny. Jest to głos, który ma pełne poparcie Kościoła, bo on wyrasta z samego przesłania Kościoła, z głosu Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił, że „przyszłość świata idzie przez rodzinę” i z tych licznych wypowiedzi Kościoła, urzędu nauczycielskiego, które pokazują, że sensem wychowania młodego człowieka w rodzinie jest wychowanie do miłości, a nie kształtowanie do seksualizacji – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Ks. abp Vincenzo Paglia wskazuje w liście, że z pełną odpowiedzialnością za naszą przyszłość musimy ukazywać dzieciom i młodzieży, a także całemu światu bogactwo i wielkość rodziny chrześcijańskiej.

Podczas, gdy świat promuje nietrwałe związki, my chcemy trwałej rodziny – podkreśla ksiądz arcybiskup.

RIRM

drukuj