Piotr Nowina-Konopka nowym ambasadorem RP w Watykanie

Piotr Nowina-Konopka odebrał nominację na stanowisko ambasadora Polski przy Stolicy Apostolskiej oraz przy Suwerennym Wojskowym Zakonie Maltańskim – poinformowało MSZ.

W poniedziałek nominację wręczył mu prezydent Bronisław Komorowski. Ta kandydatura budzi jednak spore wątpliwości. Należałoby znaleźć osobę bardziej zaangażowaną w sprawy Kościoła Katolickiego – mówi poseł Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych.

– Posłowie opozycji w stosunku do innych posłów wyrażało wątpliwości, ja również należałem do tej grupy i dość mocno sprzeciwiałem się tej kandydaturze. Uważam, że ona jest nietrafiona. To jest przedstawiciel tej starej Polski, starego układu sprzed 20 lat, dawny polityk Unii Wolności. Takiego układu, który zakładał, że został namaszczony przez „Okrągły Stół”, przez porozumienie z komunistami PRL-u. Wypadałoby jednak znaleźć inną osobę bardziej zaangażowaną w sprawy Kościoła katolickiego, bardziej zapoznanego z życiem Kościoła polskiego – akcentuje poseł Witold Waszczykowski.

Nie wiadomo też jaką linię polityczną będzie prezentował Piotr Nowina Konopka, np. chociażby w kwestiach tzw. związków partnerskich – dodaje poseł Witold Waszczykowski.

– Staraliśmy się wydobyć od pana Piotra Nowiny-Konopki jaką linię polityczną on będzie prezentował w takich bardzo obyczajowych kwestiach, które ostatnio stały się sztandarem tego rządu. Czy on będzie np. bronił tego rządu wobec Stolicy Piotrowej np. w kwestiach małżeństw homoseksualnych, związków partnerskich. Czy będzie tam przedstawicielem Polski, który będzie tworzył jakieś lobby na rzecz zmiany podejścia Kościoła Katolickiego do tych problemów czy odwrotnie, będzie współpracował z Kościołem katolickim, będzie takim pasem transmisyjny. Nie udało nam się uzyskać takich odpowiedzi – dodaje poseł Witold Waszczykowski.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl