fot. PAP/EPA

Joe Biden wspiera tzw. aborcję 

Prezydent USA Joe Biden wspiera przemysł aborcyjny. Organizacje promujące i przeprowadzające zabijanie nienarodzonych dzieci będą mogły liczyć na finansowanie ze środków rządowych. Wcześniej było to niedozwolone.

Finansowanie z pieniędzy federalnych organizacji promujących i przeprowadzających tzw. aborcję było w USA niedozwolone. Taką decyzję podjął cztery lata temu były prezydent Donald Trump. Przekonywał, że każde dziecko ma prawo do życia i ochrony prawnej. Stąd rozporządzenie zakazujące wspierania organizacji proaborcyjnych. Teraz rozporządzenie Donalda Trumpa w tej sprawie cofnął jego następca Joe Biden. [czytaj więcej]

– Nie inicjuję żadnego nowego prawa lub jego nowego aspektu. To jest powrót do sytuacji, która była przed rozporządzeniem wykonawczym prezydenta – wyjaśnił Joe Biden, prezydent USA.

Finansowanie organizacji proaborcyjnych od lat dzieli Amerykę. Republikanie zakazują takich praktyk. Demokraci uważają je za podstawowe prawo człowieka.

– Rozporządzenie, które podpisuję, dotyczy ochrony zdrowia kobiet w kraju i za granicą.  Przywraca zmiany, które utrudniały kobietom dostęp do przystępnej cenowo opieki zdrowotnej w odniesieniu do praw reprodukcyjnych – powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych.

Ministerstwo Zdrowia USA ma teraz trzydzieści dni na ogłoszenie zmian w prawie. Po tym czasie organizacje zabijające nienarodzone dzieci będą mogły wnioskować o rządowe dofinansowanie.

TV Trwam News

drukuj