Jest już MILION!

Pod patronatem „Naszego Dziennika”

Ponad milion podpisów wpłynęło już do komitetu organizacyjnego akcji „Jeden z nas”. To największa akcja pro-life na naszym kontynencie i pierwsze wspólne działanie wszystkich organizacji broniących życia z całej Europy.

„Jeden z nas” to europejska inicjatywa obywatelska, która ma na celu zwiększenie ochrony życia ludzkiego w ramach prawa i polityki budżetowej Unii Europejskiej. Celem akcji jest ujednolicenie regulacji Unii Europejskiej poprzez zakazanie i zakończenie finansowania działań wiążących się z niszczeniem ludzkich embrionów oraz prowadzeniem badań i eksperymentów na embrionalnych komórkach macierzystych. Aby inicjatywa została rozpatrzona na forum Unii Europejskiej, konieczne było zebranie co najmniej miliona podpisów do 31 października 2013 r. z minimum 7 krajów UE. Jak się dowiedział „Nasz Dziennik”, to minimum zostało właśnie osiągnięte.

– Mimo że jest to ogromna liczba głosów, to potrzeba ich jeszcze więcej. Ten głos musi być silniejszy, wówczas nasza presja na Komisję Europejską i Parlament Europejski będzie jeszcze większa. To jest bardzo istotne, by popłynął wyraźny głos: „Nie zgadzamy się na zabijanie poczętych dzieci” – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia oraz członek Komitetu Narodowego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas”.

Choć zatem milion podpisów jest sukcesem obrońców życia, mocnym głosem Europejczyków mówiących „tak” życiu, organizatorzy akcji nie kończą ich zbierania. Już 22 września obchodzić będziemy europejski dzień zbierania podpisów pod akcją „Jeden z nas”. W wielu miastach także naszej Ojczyzny będzie można jeszcze podpisać się na deklaracjach.

– My, Polacy, musimy zebrać siły i pokazać Europie nasz wyraźny, silny głos za życiem – zaznacza Wosicki. A dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, dodaje:

– Chodzi o bardzo ważną rzecz, od której zależy życie milionów dzieci. Roztropność więc każe nam zebrać tych głosów przynajmniej półtora miliona, albo i więcej. Ten głos wtedy będzie bardziej zauważalny, będzie mocniejszy i bardziej przekonujący.

Trzeba podkreślić, że Polska jest wiceliderem – tuż za Włochami – w liczbie zebranych podpisów. Wspólnie w obu państwach zebrano około pół miliona głosów.

– Włochy i Polska to niewątpliwi liderzy akcji, ale wiele podpisów zebrano także w Austrii, Hiszpanii, Francji, na Węgrzech, na Słowacji, na Litwie, w Rumunii oraz w Holandii – zwraca uwagę w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Małgorzata Mąsiorska, rzecznik prasowy inicjatywy „Jeden z nas”. Przypomina, że podpisy będą zbierane jeszcze do końca października. – Wierzymy, że będzie ich dużo, dużo więcej niż dziś. Każdego dnia spływają do nas tysiące głosów – mówi Mąsiorska.

Małgorzata Pabis

drukuj