KE zwleka z wysłuchaniem publicznym ws. obrony życia ludzkiego

Chodzi o inicjatywę obywatelską „Jeden z Nas”, która sprzeciwia się finansowaniu przez UE aborcji i eksperymentom na dzieciach poczętych. Pod inicjatywą podpisało się blisko 2 mln obywateli UE.

W wysłuchaniu publicznym w PE mają wziąć udział członkowie komitetu obywatelskiego inicjatywy. Zablokowano natomiast możliwość powoływania ekspertów podczas dyskusji.

Czekamy aż KE zaproponuje datę wysłuchania w PE – mówi Jakub Bałtroszewicz, członek komitetu obywatelskiego i wykonawczego „Jeden z Nas”. Wysłuchanie prawdopodobnie odbędzie się na przełomie marca/kwietnia.

– Mamy nadzieję, że komisja nas wysłucha i skieruje projekt naszej propozycji prawnej pod obrady PE. Komisja może również ten projekt odrzucić, ale wtedy to pokaże, że ta instytucja, którą tworzył Traktat Lizboński a mianowicie Europejska Inicjatywa Obywatelska jest tylko pozorem demokracji – mówił Jakub Bałtroszewicz.

Blokada przez KE powoływania ekspertów zbiegła się akurat wysłuchaniem ws. inicjatywy „Jeden z Nas” – zauważa Jakub Bałtroszewicz. Eksperci i parlamentarzyści będą jednak obecni i będą pytać – zaznaczył.

– W trakcie wysłuchania będzie możliwość zadawania pytań oraz możliwość podjęcia pewnych tematów. Mamy nadzieję, że dzięki temu KE nie uda się doprowadzić do tego, by ta dyskusja na temat wydatkowania pieniędzy na zabijanie nienarodzonych zeszła w jakiś neutralny dla niej poziom – zaznaczył Jakub Bałtroszewicz.

Miesiąc po wysłuchaniu KE ogłosi swoją decyzję ws. inicjatywy „Jeden z Nas”.

W Brukseli zostanie powołana Międzynarodowa Federacja Ruchów Obrony Życia. W  specjalnej ankiecie zapyta ona kandydatów na europarlamentarzystów z UE o stosunek do życia i do rodziny. Wyniki ankiety mamy poznać w kwietniu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl