W Sejmie złożony zostanie projekt ustawy zakazujący aborcji eugenicznej

W najbliższy czwartek komitet inicjatywy ustawodawczej #ZatrzymajAborcję złoży w Sejmie projekt ustawy zakazujący zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Tzw. przesłanka eugeniczna to jeden z trzech przewidzianych w polskim prawie przypadków dopuszczających tzw. aborcję. 

Jak poinformowali przedstawiciele inicjatywy ustawodawczej, trwa zbieranie i przeliczanie ostatnich podpisów popierających projekt. Według szacunków pod projektem podpisało się ponad 600 tys. osób – mówi Kaja Godek z fundacji „Życie i Rodzina”.

– Na pewno wynik tej zbiórki będzie najlepszy ze wszystkich dotychczasowych zbiórek antyaborcyjnych, które miały miejsce w Polsce. Jesteśmy na etapie zliczania głosów oraz organizowania ostatnich zbiórek podpisów. Nawet w ostatni weekend; wiemy o kilkunastu zbiórkach na terenie całej Polski, które jeszcze miały miejsce. Ostateczny wynik będziemy znali w dniu złożenia, dlatego że – po pierwsze – jeszcze odbywają się zbiórki w całej Polsce, po drugie, te podpisy cały czas spływają. Ja też apeluję, jeżeli ktoś ma jeszcze podpisy u siebie, one muszą trafić do nas fizycznie do środy do końca dnia, żeby w czwartek mogły zostać złożone do Sejmu. Bardzo proszę, żeby te podpisy niezwłocznie przesłać na ul. Ogrodową do Warszawy – zaznacza Kaja Godek z fundacji „Życie i Rodzina”.  

Zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zaostrzającym prawo aborcyjne komitet #ZatrzymajAborcję rozpoczął na początku września.

Poparcie dla proponowanych zmian wyraził m.in. prezydent Andrzej Duda, który w jednym z wywiadów zapowiedział, że podpisze taką ustawę, jeśli trafi na jego biurko.

RIRM

drukuj