fot. Biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego

J. Wiśniewska w Radiu Maryja: Chcemy Europy wartości, a nie Europy bez wartości. To jest główny cel naszych działań

Uruchomiono w UE proces zmiany traktatów, kontynuowana i jeszcze bardziej zaostrzona została polityka klimatyczna tzw. zielonego nieładu, jak również pchano na siłę i forsowano zmiany ideologiczne, a także przegłosowano pakt migracyjny – mówiła Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja odnosząc się do podsumowania kończącej się kadencji obecnego PE. Zaznaczyła jednocześnie, że te projekty są niczym innym, jak zaprzeczeniem idei zjednoczonej w różnorodności Unii Europejskiej – Europy Ojczyzn, o której mówili i o jakiej marzyli ojcowie założyciele, a dziś przecież kandydaci na ołtarze. Chcemy Europy wartości, a nie Europy bez wartości. To jest główny cel naszych działań – dodała.

W Strasburgu odbyła się ostatnia sesja w obecnym składzie Parlamentu Europejskiego [czytaj więcej].

Gdyby chcieć podsumować obecną kadencję PE, trzeba zwrócić uwagę na cztery bardzo ważne rzeczy, które się zadziały. Uruchomiono proces zmiany traktatów, kontynuowana i jeszcze bardziej zaostrzona została polityka klimatyczna tzw. zielonego nieładu, jak również pchano na siłę i forsowano zmiany ideologiczne, a także przegłosowano pakt migracyjny – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Zwróciła uwagę, że proces zmiany traktatów ma de facto doprowadzić do likwidacji państw narodowych.

Zespół składający się z pięciu europosłów, w skład którego wchodziło czterech Niemców i jeden Belg, przygotował zmiany, które   są absolutnie nieakceptowalne. One spowodowałyby powstanie superpaństwa zarządzanego de facto w Berlinie, a informacje o tym, co mamy robić, otrzymywalibyśmy w Brukseli. To byłoby sprowadzenie państw członkowskich do roli landów czy województw z bardzo ograniczonymi prawami. W tych proponowanych zmianach chodzi o to, żeby przekazać te kompetencje, które stanowią państwo, właśnie pod zarzadzanie unijnych instytucji. Te obszary miałyby obejmować bezpieczeństwo granic, obronę narodową i cywilną, przemysł, politykę klimatyczną, infrastrukturę transgraniczną, zdrowie i edukację – wyjaśniła poseł do PE.

Gość Radia Maryja dodała, że stanowczo sprzeciwiała się tym zmianom.

Uważałam, że trzeba zatrzymać te zmiany. Mówiąc wprost – wyrzucić je do kosza. Niestety również głosami „koalicji 13 grudnia” te zmiany zostały uruchomione i toczą się. Te projekty są niczym innym, jak zaprzeczeniem idei zjednoczonej w różnorodności Unii Europejskiej – Europy Ojczyzn, o której mówili i o jakiej marzyli ojcowie założyciele, a dziś przecież kandydaci na ołtarze. Chcę oraz my chcemy Europy Ojczyzn, a nie Europy bez ojczyzn. Chcemy Europy wartości, a nie Europy bez wartości. To jest główny cel naszych działań – zauważyła europoseł.

Jadwiga Wiśniewska akcentowała również, że ta kadencja Parlamentu Europejskiego była maksymalnie zideologizowana [więcej].

Robiono wszystko, by promować aborcję. Głosowane były rezolucje, w których żądano wręcz wpisania aborcji do Karty Praw Podstawowych, co jest przecież niezgodne z traktatami, bo te kwestie należą do państw członkowskich. Potępiano klauzulę sumienia, a przecież art. 10 Karty Praw Podstawowych jasno mówi o prawie do wolności sumienia (…). W tych rezolucjach wzywano również do zaprzestania finansowania z unijnych środków organizacji promujących prawo do życia. Proszę sobie wyobrazić, że chce się ograniczyć ludziom dostęp do informacji, do świadomego wyboru, również przez to, że chce się uderzyć w organizacje chroniące życie, promujące życie – zaznaczyła.

Zwróciła uwagę, że praktycznie „rzutem na taśmę” został przegłosowany bardzo szkodliwy pakt migracyjny.

Już za dwa lata przymusowa relokacja nielegalnych migrantów stanie się faktem i niestety także do tego przyczynili się posłowie z „koalicji 13 grudnia”. Oni nam to zafundowali. To rzecz absolutnie niebywała. Pakt migracyjny to jest legalizacja przestępczych działań, bo szmuglowanie ludzi do UE, nielegalny przemyt ludzi do UE to jest działanie przestępcze, a to, co zaproponowano w pakcie migracyjnym, to jest właśnie legalizacja tych przestępczych działań. Nigdzie na świecie nie było prawnej regulacji, żeby instytucje demokratyczne legalizowały nielegalne działania. To, co zawarto w pakcie migracyjnym, nie rozwiąże problemu nielegalnej migracji. Te regulacje, które przyjęto, są gaszeniem pożaru benzyną – wyjaśniła poseł do Parlamentu Europejskiego.

Całą rozmowę z Jadwigą Wiśniewską można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl