J. Wiśniewska: planowana rezolucja europarlamentu ws. Polski jest absurdalna

W PE odbyła się debata o sytuacji w Polsce. Europosłowie na wniosek szefów większości frakcji podjęli dyskusję po raz drugi w tym roku. Jutro parlament ma przyjąć rezolucję. W dokumencie po raz kolejny najwięcej miejsca poświęcono sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Europosłowie podnosili także kwestie sytuacji mediów publicznych, ustawy o policji czy działań ochronnych w Puszczy Białowieskiej związanych z planowanym zwiększenia wycinki drzew.

Europoseł Ryszard Leguto zwrócił uwagę, że debata odbywa się w momencie, gdy zagrożone jest istnienie samej Unii Europejskiej.

Unia Europejska przechodzi przez największy w swojej historii kryzys, niektórzy twierdzą, że śmiertelny. Mamy Brexit, możliwość innych exitów, emigracja, euro, coraz mniej demokratycznych sposobów podejmowania decyzji, a wy państwo organizujecie debatę o Polsce! I to, z jakiego powodu? Z takiego, że wasi towarzysze polityczni stracili władze monopolistyczną w Polsce i trudno wam jest to zaakceptować. Kiedy rządzili Polską niepodzielnie i robili różne okropne rzeczy wam to nie przeszkadzało. Nawet byliście zachwyceni – podkreślał prof. Ryszard Legutko.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska powiedziała, że planowana rezolucja europarlamentu o sytuacji w Polsce jest absurdalna.

Nie ma żadnych podstaw świadczących o tym, że demokracja w Polsce jest zagrożona. Kwestie Trybunału Konstytucyjnego są regulowane i prostowane. W związku z tym, że kończy się jakby paliwo opozycji w Polsce do wzniecania awantur politycznych, nie ma też za bardzo czym przykryć afery warszawskiej, tak więc (to jest moje podejrzenie) z inspiracji posłów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego podjęto takie antypolskie działania. Warto podkreślić, ze jest to rezolucja antypolska – mówiła europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów złożyła własny projekt rezolucji. Przypomniano w nim, że kryzys wokół TK rozpoczął się za rządów PO–PSL.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl