J. Wiśniewska: PE szuka tematów zastępczych kolejny raz uderzając w Polskę

Batalia o ochronę ludzkiego życia w Polsce przeniosła się na forum europejskie. Polsce zarzuca się łamanie praw kobiet. Debata w tej sprawie odbyła się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Parlament Europejski przeprowadził kolejną debatę o Polsce. Tym razem nie spodobał się obywatelski projekt broniący życia nienarodzonych dzieci.

Dzisiejsza debata jest dowodem na to, że Parlament łamie europejskie prawo – mówi europoseł Jadwiga Wiśniewska. Zgodnie z traktatami Unii Europejskiej Parlament nie może ingerować w kwestie światopoglądowe. Europoseł dodaje, że Unia Europejska przeżywa obecnie poważne problemy i to na nich powinna skupić swoją uwagę.

– Dziś Unia Europejska przeżywa kryzys wartości, kryzys migracyjny, kryzys bezpieczeństwa. Dzisiaj jesteśmy we Francji – w Strasburgu. Kolejny miesiąc trwa tutaj stan wyjątkowy – to są problemy, z którymi UE powinna się zmierzyć. Tymczasem szuka tematów zastępczych po raz kolejny uderzając w Polskę. Ja dzisiaj w tej debacie zwróciłam uwagę na dwulicowość Parlamentu Europejskiego. Kiedy dochodziło do masowych ataków na kobiety w noc sylwestrową w Niemczech czy podczas ostatniego Octoberfestu – to PE nie reagował, gdy łamane były prawa kobiet w Niemczech – akcentuje poseł PE Jadwiga Wiśniewska.

Dla zagranicznych europosłów to, co dzieje się wokół Polski – jest wielkim nieporozumieniem. Działania podejmowane przez polityków opozycji powodują, że w świat idzie przekaz, iż nasz kraj promuje kulturę śmierci.

Ruža Tomašić, europoseł z Chorwacji jest oburzona stanowiskiem Parlamentu.

– Każdy kraj członkowski powinien decydować o prawie do aborcji. Jestem przeciwna aborcji, musimy chronić życie od poczęcia do naturalnej śmierci. W innym wypadku to po prostu morderstwo – wskazuje Ruža Tomašić.

Z kolei, jak mówi europoseł Urszula Krupa, tu nie chodzi o ochronę nienarodzonych dzieci, a o zamydlanie ludziom oczu.

– Muszę powiedzieć, że jestem zdziwiona – bo we współczesnym świecie, kiedy byli wielcy święci jak Jan Paweł II, który całe życie poświęcił walce o ochronę życia, Matka Teresa (ogłoszona świętą), że ten temat jeszcze wraca na forum Parlamentu Europejskiego. My jesteśmy postawieni w sytuacji „kozła ofiarnego”, bo najpierw był Trybunał, później kornik drukarz, teraz mamy prawa kobiet, a jeszcze czeka nas gender, więc rzeczywiście problem mamy my jako Polacy, ale kogo Pan Bóg doświadcza, tego miłuje – zaznacza poseł PE Urszula Krupa.

To, co ma być kwintesencją demokracji i na co Parlament Europejski powinien zwracać uwagę, czyli wolność słowa, wyznania i wolność sumienia – jest notorycznie brutalnie łamane. Unia Europejska zmaga się z poważnymi problemami, tj. sytuacja w Syrii czy napływ uchodźców. Jak widać, temat Polski stał się doskonałym tematem zastępczym i swoistą zasłoną dymną.

 

 

Wioleta Czarnomska /TV Trwam News/RIRM

drukuj