fot. pixabay.com

Apel o modlitwę w intencji Polski

Dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, zaapelował na antenie Radia Maryja o gorącą modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Polska zmaga się dziś z wieloma niebezpieczeństwami. Ataki wymierzone są w Kościół, rodzinę oraz ludzkie życie. Do tego dochodzi pogłębiający się kryzys na granicy polsko-białoruskiej.

Nasza Ojczyzna potrzebuje wsparcia, a tym wsparciem jest nasza modlitwa – mówił na antenie toruńskiej rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Trzeba zwrócić się do Pana Boga, my – wszyscy. O potężną modlitwę powinniśmy zabiegać wszyscy i prosimy Was o modlitwę. W Radiu Maryja modlimy się za Ojczyznę, otaczamy Polskę i świat różańcem. Różaniec jest również egzorcyzmem, a więc wypędzaniem złego ducha – powiedział Ojciec Dyrektor.

Sama modlitwa jednak nie wystarczy. Potrzeba jeszcze naszej refleksji.

– Potężna modlitwa, ale i zastanowienie się nad moim podejściem do innych. Czy to jest podejście przeklętnika czy błogosławiącego? Żebyśmy ze sobą rozmawiali Polacy i żebyśmy wszyscy skoncentrowali się wokół Pana Boga i Ojczyzny. Komunia Święta. Idź do Kościoła, w zwykły dzień. Idź do Kościoła za Ojczyznę. Zorganizujcie się w różnych grupach, wspólnotach, może całą rodziną, idź do Komunii Świętej, do spowiedzi w tej intencji. Niech zwycięża Pan Jezus – podsumował redemptorysta.

Bo tylko z Nim – jak dodał Ojciec Dyrektor – możliwe jest odparcie czyhających na nasz kraj niebezpieczeństw.

TV Trwam News

drukuj