fot. twitter.com/NordStream2

J. Sasin: Zatrzymanie projektu Nord Stream 2 powinno być jedną z pierwszych sankcji dla putinowskiej Rosji

Polska nie wyobraża sobie, by w związku z sytuacją wokół Ukrainy uruchomiony został gazociąg Nord Stream 2. Przyszłość projektu staje pod znakiem zapytania.

Na początku lutego, w trakcie wspólnej konferencji w Białym Domu prezydenta USA Joe Bidena oraz kanclerza Niemiec Olafa Scholza, padła wspólna deklaracja,  że w przypadku ataku Rosji na Ukrainę nie będzie zgody na uruchomienie Nord Stream 2. [czytaj więcej]

Dzisiaj, w momencie, gdy potęguje się agresja Rosji wobec Ukrainy, certyfikacja gazociągu i cały projekt stają pod znakiem zapytania. Rezygnacji z Nord Stream 2 oczekuje wicepremier Jacek Sasin.

„Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że dawanie kolejnych narzędzi do szantażowania Europy jest kursem na ścianę. Zatrzymanie projektu Nord Stream 2 powinno być jedną z pierwszych sankcji dla putinowskiej Rosji– ocenił Jacek Sasin.

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał już z przewodniczącą Komisji Europejskiej, Ursulą Von der Leyen. Dał jasno znać, że stanowisko Polski jest bardzo surowe. Miał przekazać, że nie ma mowy o tym, by podejmować delikatne działania wobec Władimira Putina.

Gazociąg Nord Stream 2 został wybudowany. Gaz będzie można przesyłać jednak dopiero po uzyskaniu oficjalnej zgody Niemieckiej Federalnej Agencji ds. Sieci.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl