USA chcą wprowadzić nowe sankcje za Nord Stream II

Stany Zjednoczone chcą rozszerzyć sankcje na gazociąg Nord Stream 2. Projekt ustawy został już złożony w Kongresie.

Projekt ustawy złożyli wspólnie senator Republikanów Ted Cruz oraz senator Demokratów Jeanne Shaheen. Zapewniali, że istnieje ponadpartyjna zgoda w dwóch izbach amerykańskiego parlamentu, że rosyjski Nord Stream 2 stanowi poważne zagrożenie i nie może zostać ukończony.

– Nord Stream 2 zagraża Ukrainie, europejskiej niezależności energetycznej i daje Rosji szansę na wykorzystanie naszych sojuszników. Kongres musi jeszcze raz podjąć zdecydowane kroki” – podkreśliła Jeanne Shaheen.

Tym razem sankcje miałyby uderzyć w ubezpieczycieli i podmioty zaangażowane w układnie rur. Długość brakującego jeszcze podmorskiego odcinka gazociągu wynosi w przypadku jednej z jego nitek 65 kilometrów, a drugiej – 85 kilometrów.

– Oczywiście Rosja kładzie duży nacisk na to pod kątem ekonomicznym i politycznym, natomiast miejmy nadzieje, że te sankcje okażą się skuteczne i że projekt zostanie porzucony na rzecz jakiś innych, rozsądniejszych gospodarczo i politycznie – zaznaczył politolog dr Grzegorz Piątkowski.

Gdyby budowa Nord Stream 2 została ukończona, to Europa byłaby jeszcze bardziej uzależniona od dostaw gazu z Rosji, a to zwiększyłoby możliwości wywierania politycznego nacisku na kraje europejskie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl