Irlandia chce karać za walkę w obronie życia dzieci nienarodzonych

Irlandia chce wprowadzić kary za modlitwę i oferowanie pomocy kobietom przed placówkami aborcyjnymi. Human Life International Polska wskazuje, że to kolejny kraj, który próbuje wprowadzić takie strefy cenzury w pobliżu klinik, gdzie zabijane są nienarodzone dzieci.

Irlandzki rząd zaprezentował projekt ustawy, który – jak wskazuje Human Life International Polska – przewiduje wysokie grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności dla osób, które będą się modlić przed klinikami aborcyjnymi.

W myśl dokumentu przed tymi placówkami nie będzie można także trzymać banerów lub innych symboli pro-life czy po prostu rozmawiać z kobietami, które chcą zabić swoje nienarodzone dziecko.

Dyrektor Human Life International Polska, Ewa Kowalewska, podkreśla, że pomysł ten jest skandaliczny, tym bardziej, że Irlandia jest krajem katolickim.

Coraz więcej krajów zaczyna zmieniać tezy i mówi się, że aborcja to usługa zdrowotna. W tym momencie każdy, kto odmawia usługi zdrowotnej, jest przestępcą. Mamy totalne odwrócenie pojęć, kłamstwo. Widać przede wszystkim, że nie chodzi o kobiety. Nie chodzi o to, żeby im pomóc. A już zakaz modlitwy to jest po prostu naruszenie naszych elementarnych praw – akcentuje Ewa Kowalewska.  

Irlandzki rząd nie podjął jeszcze decyzji, jaki powinien być wymiar kary za naruszenie strefy cenzury w pobliżu klinik aborcyjnych. Wcześniejszy projekt ustawy przewidywał karę grzywny w wysokości 3 tys. euro lub kary pozbawienia wolności na 6 miesięcy.

Irlandia jest kolejnym krajem, który szykuje takie regulacje. Wcześniej tak zwane strefy cenzury wprowadziła m.in. Kanada, Australia, Szkocja i Hiszpania.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl