fot. https://twitter.com/LOTPLAirlines

PLL LOT ze stratą ponad 1,3 mld zł za ubiegły rok

Polskie Linie Lotnicze LOT odnotowały w 2021 roku ponad 1,3 miliarda złotych strat. Spółka spodziewa się, że najgorsze ma już za sobą, a w trwającym roku planuje podwojenie liczby pasażerów.

Branża lotnicza poniosła ogromne straty na skutek pandemii. Wciąż wychodzi z kryzysu, co znajduje także odbicie w finansach polskiego, narodowego przewoźnika. Polskie Linie Lotnicze LOT w pierwszych miesiącach 2021 roku przeżywały jeden z najtrudniejszych okresów. Sytuacja zaczęła poprawiać się latem, a ruch pasażerki powoli zaczął wracać do normy.

Wolniej do siebie dochodził segment biznesowy, dlatego spółka koncentrowała się na przewozach wakacyjnych. Tutaj zrealizowała cztery razy więcej operacji czarterowych niż w roku 2020. To wszystko składa się jednak na ujemny wynik finansowy. LOT poniósł straty. Ich wysokość przekracza 1,3 mld złotych. Podobny wynik spółka odnotowała drugi raz z rzędu.

W 2021 roku LOT wykonał ponad 54 tys. operacji lotniczych na 151 trasach. Przewiozła ponad 4 mln pasażerów. Na ten rok spółka planuje podwojenie tego wyniku. Spodziewa się też, że to koniec kryzysu. Narodowy przewoźnik poinformował, że straty pokryje z kapitału zapasowego i oraz przyszłych zysków.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl