fot. flickr.com

Prawie 22 tys. osób wróciło już do Polski dzięki operacji „LOT do domu”

Już prawie 22 tys. osób wróciło do Polski dzięki operacji „LOT do domu”. W akcje włączyło się PKP i Polonus. 

To już siódmy dzień operacji „LOT do domu”. Polskie Linie Lotnicze LOT podkreślają, że to bezprecedensowa w historii polskiego lotnictwa akcja pomocy Polakom w powrocie do domu. Jeszcze w sobotę LOT zabierze Polaków m.in. z Bangkoku, Miami, Chicago, Wiednia, Edynburga czy z Londynu. Łącznie na sobotę zaplanowano 21 rejsów.

– Połączenia czarterowe planowane są na kilka dni do przodu na podstawie zgłoszeń polskich obywateli. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji „LOT do domu”, dostępne są na stronie www.lot.compoinformował Arkadiusz Dąbrowski, dyrektor Biura Jakości, Bezpieczeństwa Lotniczego i Ochrony Przewozów w PLL LOT.

Akcja powrotów będzie kontynuowana przez kilka najbliższych dni.

– Operacja „LOT do domu” to nie tylko przelot do Warszawy – to powrót do swoich bliskich, którzy znajdują się na terenie całego kraju. Dlatego też wspólnie z przewoźnikami kolejowymi i kołowymi – PKP Intercity oraz Polonus – organizowane są przejazdy dla wszystkich osób, które wylądują na lotnisku Chopina, aby mogli bezpiecznie dotrzeć do celów swojej destynacji, do swoich rodzin, do swoich domów – zaznaczył Michał Czernicki, rzecznik prasowy PLL LOT.

TV Trwam News

drukuj