fot. PAP/Rafał Guz

IPN zmienia stronę internetową dla miłośników historii spędzających czas w domu z powodu epidemii koronawirusa

Strona startowa IPN zamienia się w cyfrowe miejsce spotkań z historią Polski XX wieku. Pojawiły się nowe zakładki, dzięki którym zostaną przypomniane ważne rocznice, sylwetki wybitnych Polaków oraz najważniejsze dla naszej historii najnowszej wydarzenia.

IPN zachęca wszystkich spędzających czas w domu do udania się w wirtualną podróż z historią Polski XX wieku. Każdego dnia na stronie internetowej IPN będzie można znaleźć rozmaite materiały, a wśród nich między innymi nagrania z konferencji naukowych, spotkań autorskich, debat i dyskusji historycznych. Codziennie będą publikowane artykuły z Biuletynu IPN, a także udostępniane w wersji cyfrowej publikacje wydawane przez Instytut, do pobrania w bibliotece cyfrowej portalu przystanekhistoria.pl.

Jedną z ofert historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w tym czasie będzie zakładka „Historia on-line”. Będą w niej zamieszczane polecane na dany dzień materiały audio-video i inne publikacje pochodzące z zasobów IPN. Z kolei w zakładce „Polecamy” znajdą się materiały związane głównie z wydarzeniami rocznicowymi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu dorobek naukowy i edukacyjny IPN trafi nie tylko do pasjonatów, ale także do uczniów i nauczycieli, którzy w tym trudnym dla siebie czasie będą mogli nadal pogłębiać swą wiedzę na temat najnowszych dziejów Polski.

radiomaryja.pl

drukuj