fot. PAP/Adam Warżawa

Od poniedziałku więcej osób będzie mogło uczestniczyć w Mszach Świętych

Od poniedziałku więcej osób będzie mogło uczestniczyć w Mszach Świętych. Według nowych wytycznych będzie to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Od poniedziałku wchodzą nowe wytyczne dotyczące rozluźnienia niektórych restrykcji związanych z walką z koronawirusem. Dotyczą one także liczby osób mogących uczestniczyć w Mszach Świętych. Do tej pory było to zaledwie 5 osób. Od poniedziałku w liturgiach będzie mogła uczestniczyć jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. To dobra wiadomość. Wielu z nas odczuwało bowiem duchową tęsknotę za wspólnotowymi Eucharystiami.

Namiastką tej wspólnoty były transmisje Mszy Świętych za pośrednictwem mediów. Czas narodowej kwarantanny w duchowy sposób pomaga nam przeżywać Radio Maryja i TV Trwam transmitując codziennie m.in. Msze Święte. Eucharystie i nabożeństwa online za pośrednictwem portalu Radia Maryja transmitowane są każdego dnia z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Od poniedziałku w świątyni będzie mogła przebywać większa liczba wiernych. Tego dnia zostanie także otwarta działająca przy sanktuarium księgarnia. Będzie ona czynna od 9.00 do 18.00. Możemy w niej zapatrzyć się w wiele wartościowych publikacji m.in. książkę ks. kardynała Roberta Saraha z Benedyktem XVI Josephem Ratzingerem „Z głębi naszych serc” czy też miesięcznik w „Naszej Rodzinie”. Te i wiele innych pozycji możemy zamówić nie wychodząc z domu za pośrednictwem internetowej księgarni Fundacji „Nasza Przyszłość” pod adresem splendnor24.pl https://www.splendor24.pl/ a także telefonicznie pod numerami telefonów: 94-373-11-60 lub 94-373-11-61. Ten czas narodowej kwarantanny, kiedy wielu z nas spędza go w domu możemy poświęcić na wartościową lekturę – lekturę, która rozwija duchowo.

TV Trwam News

drukuj