fot. PAP/Radek Pietruszka

Planowany powrót do normalności na przełomie marca i kwietnia?

Z ust ministra finansów pada prognozowana data powrotu do normalności. To przełom pierwszego i drugiego kwartału. Wtedy ma przestać obowiązywać 80 proc. ograniczeń.

Rząd ze względu na dane epidemiczne wciąż nie chce zrezygnować z restrykcji nałożonych na przedsiębiorców. Z ust polityków obozu władzy regularnie słyszymy, że może nastąpić trzecia fala epidemii.

– Mam nadzieję, że już za dwa, trzy tygodnie, obostrzenia będą mniejsze, że szczepionka zacznie działać – podkreślił w rozmowie z money.pl minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Tadeusz Kościński.

O powrocie do normalności, według tego, co powiedział minister finansów Tadeusz Kościński, możemy myśleć za dwa, trzy miesiące. Wtedy zaszczepionych ma być blisko 6 mln Polaków.

– Myślę, że 80 proc. obostrzeń na przełomie pierwszego i drugiego kwartału zacznie znikać – zaznaczył minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Tadeusz Kościński.

Obecne obostrzenia zostały przedłużone do 30 stycznia. Do tego czasu zamknięte będą hotele, ograniczona została działalność galerii handlowych i stoków narciarskich. Restauracje mogą wydawać posiłki tylko na wynos.

TV Trwam News

drukuj