fot. twitter.com/GrupaPZU

PZU: 6 mln zł na sprzęt medyczny do walki z koronawirusem

Spółka PZU sfinansuje zakup sprzętu dla szpitali do walki z koronawirusem, przeznaczając na ten cel 6 mln zł – poinformowała spółka. Sprzęt ma trafić w pierwszej kolejności do szpitali, które opiekują się pacjentami zarażonymi koronawirusem.

„Ufundowany przez nas sprzęt trafi w pierwszej kolejności do szpitali, które opiekują się zarażonymi koronawirusem. Lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom szpitali, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych, należy się jak najlepszy sprzęt, by mogli nieść skuteczną pomoc. Chcemy ich wspierać w ratowaniu pacjentów” – powiedziała cytowana w komunikacie p.o. prezesa PZU Beata Kozłowska-Chyła.

Do Policji i Straży Granicznej, dzięki pomocy ubezpieczyciela, trafią natomiast kombinezony, maseczki, rękawiczki i środki dezynfekcyjne.

W komunikacie przypomniano, że PZU Zdrowie jeszcze przed wykryciem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce uruchomiło bezpłatną pomoc telemedyczną dla wszystkich, którzy w związku z zagrożeniem epidemią niepokoją się o swoje zdrowie. Lekarze PZU Zdrowie co dzień udzielają porad kilkuset osobom.

PZU jest największym w Polsce ubezpieczycielem działającym na rynku ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych.

PAP

drukuj