fot. flickr.com

Instytucje UE planują uderzyć w polskie lasy

Do leśników docierają informacje, że instytucje Unii Europejskiej po raz kolejny planują uderzyć w Polskę, wykorzystując w tym celu lasy. Wcześniej posłużyła do tego Puszcza Białowieska.

W wyniku działalności kornika drukarza zniszczeniu uległo już ponad 50 tys. ha drzewostanu na terenie tzw. puszczy gospodarczej i 10 tys. ha drzewostanu w parku narodowym. Polskie władze podjęły wycinkę sanitarną. Tzw. ekoterroryści blokowali prace leśników. Sprawa skończyła się w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W efekcie rząd musiał zredukować cięcia praktycznie do zera, co skutkuje dalszym obumieraniem siedlisk.

Sprawa puszczy posłużyła do ataku na nasz kraj. Sytuacja może się wkrótce powtórzyć. Mówił o tym na antenie Radia Maryja ks. Tomasz Duszkiewicz, kapelan Lasów Państwowych.

– Docierają do nas informacje, że będzie niebawem zamach na polskie lasy; że to już się szykuje w Unii Europejskiej; że jest taki plan. Planuje się oskarżyć leśników przed TSUE, że łamią prawo. Chce się zrobić to, co zrobiono w Puszczy Białowieskiej – zniszczyć kunszt leśnika polskiego, który jest obecny już od stu lat. Ale wiadomo, że polscy leśnicy użytkowali od wieków polskie lasy, które są niesamowitym dobrem – wskazał ks. Tomasz Duszkiewicz.

Ks. Tomasz Duszkiewicz zaapelował o obronę polskich lasów. Wraz z kapelanem Puszczę Białowieską odwiedził o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

– To jest dramat. Patrzę na te zniszczone drzewa, leżące drzewa. Komu zależało na tym zniszczeniu? Słyszę, że są siły z Unii Europejskiej, żeby skoczyć na lasy, na Bieszczady. Niech ludzie o tym wiedzą, żeby przekazywać sobie te rzeczy – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

25 stycznia przyszłego roku w WSKSiM w Toruniu odbędzie się sympozjum z cyklu „Oblicza ekologii”, na którym zapewne będzie poruszona kwestia Lasów Państwowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl