fot. pixabay.com

Ideologiczna pułapka

Po tym jak Kongregacja Nauki Wiary ogłosiła, że Kościół nie może błogosławić związków osób tej samej płci, pojawiają się kolejne głosy sprzeciwu w Kościele w Niemczech. Na łamach „Naszego Dziennika” ks. kard. Gerhard Müller przypomniał, że Kościół musi pozostać wierny Jezusowi i nie może ugiąć się pod ideologiczną presją.

Środowiska ideologiczne wywierają coraz silniejszą presję na prawo. Żądają afirmacji związków jednopłciowych. Tej presji poddany jest również Kościół – wskazał ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

– Ta sytuacja jest dosyć nabrzmiała w Niemczech. Niektórzy biskupi zadawali nawet pytania Stolicy Apostolskiej, jak postępować w takiej sytuacji – powiedział duchowny.

Stolica Apostolska postanowiła przeciąć wszelkie dyskusje. Kongregacja Nauki Wiary przypomniała, że w Kościele nie można błogosławić związków osób tej samej płci. Podkreśliła, że takie związki to praktykowanie seksualności poza małżeństwem. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary ks. kard. Gerhard Müller akcentował, że  małżeństwo jest związkiem wyłącznie kobiety i mężczyzny.

„Związek, bez względu na jego naturę, który jest sprzeczny z wolą Boga, nie może być określany mianem zaaprobowanego przez Boga. Błogosławić oznacza określić jako dobre coś, co pochodzi od Boga i jest na Niego ukierunkowane” – podkreślił ks. kard. Gerhard L. Müller, b. prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w „Naszym Dzienniku”.

Tekst napisany przez ks. kard. Gerharda Müllera ukazał się w „Naszym Dzienniku”. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary wskazuje, że ludzie o skłonnościach homoseksualnych są tak samo kochani przez Boga, jak wszyscy pozostali. Ksiądz Kardynał rozróżnił jednak, że szacunek do pojedynczych osób od interesów, jakie reprezentują grupy nacisku.

„W bardzo świadomy sposób próbują pod przymusem lub poprzez pranie mózgu narzucić większości społeczeństwa swoje wizje” – wskazał ks. kard. Gerhard L. Müller.

Ta rosnąca presja w przypadku Kościoła w Niemczech zbiera żniwo nieposłuszeństwa. Portal wPolityce.pl dotarł do listu rady parafialnej w niemieckiej miejscowości Emmerich, gdzie pojawia się wezwanie do sprzeciwu wobec tego, co przypomniała Kongregacja Nauki Wiary. Podobny opór pojawia się w innej parafii, w Dulmen, gdzie na budynku kościoła oraz wewnątrz świątyni wywieszone zostały tęczowe flagi. Ponadto, list sprzeciwu wobec stanowiska Kongregacji Nauki Wiary podpisało około 60 niemieckich księży.

– Kongregacja przypomniała to, co jest nauczaniem Kościoła. To, co jest wiarą Kościoła. Pan Bóg błogosławi związek mężczyzny i kobiety. Daje tym ludziom siłę, by mogli w imię miłości przekazywać życie i stawać się fundamentem rodziny chrześcijańskiej – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

Kościół, jeśli chce pozostać wierny Jezusowi, nie może poza małżeństwem i życiem konsekrowanym błogosławić żadnych innych form życia wspólnotowego, wskazuje ks. kard. Gerhard Müller. Więcej na ten temat można przeczytać [TUTAJ].

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl