fot. pixabay.com

Gmina Łososina Dolna uchyliła uchwałę sprzeciwiającą się ideologii LGBT oraz obronie wartości chrześcijańskich

31 maja 2019 r. samorząd Gminy Łososina Dolna przyjął uchwałę „anty-LGBT”. W ostatnich dniach po burzliwych dyskusjach radni uchylili obowiązujące przepisy. Większość Rady Gminy Łososina Dolna sprzeciwiła się powstrzymaniu ideologii LGBT oraz atakom na Kościół katolicki i ludzi wierzących.

Głosowanie nad uchwałą „anty-LGBT” nie było jednak jednomyślne. Sześć głosów było „za”, pięć „przeciw”, a tylko jedna osoba wstrzymała się od głosowania.

fot. Jacek Turek

Jacek Turek, radny Rady Gminy Łososina Dolna, zwrócił uwagę, że idea LGBT obejmuje niemal wszystkie sfery życia. To bardzo niebezpieczna ideologia i trzeba uważać na jej konsekwencje.

„Coraz częściej mówi się o tym, aby akceptować dewiacje. Moim zdaniem jest to potężny walec, który na nas naciera z Zachodu i każde poddanie się temu prowadzi do zniewolenia” – tłumaczył na sesji Jacek Turek, radny ze Znamirowic.

Bolesław Oleksy, nowy przewodniczący samorządu w Łososinie Dolnej, był za uchyleniem uchwały i po otrzymaniu tęczowej flagi, był wręcz dumny.

„W niczym mi nie ujmuje ta flaga, bo bardzo ładna, tęczowa” – skwitował przewodniczący Bolesław Oleksy.

Warto przypomnieć, że to właśnie Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do 24 gmin i 12 powiatów (do organów, które w 2019 i 2020 r. przyjęły uchwałę „antyLGBT”), by podjęły działania w celu uchylenia obowiązujących przepisów.

fot. Jacek Turek

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl