fot. twitter.com/policja_lodzka

Łódzkie: Uratowali rannego bielika

Policjanci z Grabicy wraz z pracownikami straży leśnej i strażakami ochotnikami uratowali bielika. Ranny ptak był na jednym z pól w Lutosławicach Rządowych. Został schwytany i obecnie przebywa w Leśnej Osadzie w Kole pod Piotrkowem Trybunalskim.

O zdarzeniu poinformowała asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji. Jak wyjaśniła, w niedzielę po godz. 16.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na jednym z pól w Lutosławicach Rządowych jest ranny bielik.

Na miejsce został skierowany patrol z komisariatu policji w Grabicy.

„Na jednym z pól, porośniętego oziminą zauważyli ranne zwierzę. Drapieżnik próbował poderwać się do lotu, ale każda próba kończyła się jedynie podskokiem. Policjanci zauważyli jak zwierzę, swoje lewe skrzydło powłóczy po ziemi. Podczas prób podejścia ptak odskakiwał, nie dając się schwytać” – relacjonuje asp. Izabela Gajewska.

Funkcjonariusze skontaktowali się ze Strażą Leśną, na miejsce przyjechały również dwa zastępy straży z OSP Lutosławice Rządowe oraz OSP Lubanów. Ptaka udało się schwytać, umieścić w klatce i przewieźć do lekarza weterynarii. Drapieżnikowi zostały podane leki oraz kroplówka. Obecnie  bielik jest w Leśnej Osadzie w Kole niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego.

PAP

drukuj