fot. twitter.com

Policja zabezpiecza wypełnione druki awizo znalezione w śmietniku

Policja zabezpiecza druki awizo z danymi adresatów, które znaleziono w śmietniku w pobliżu budynku urzędu pocztowego na warszawskim Mokotowie. Zgłoszenie do policji wpłynęło w środę od dziennikarza Radia Zet, którego o sprawie poinformował jeden ze słuchaczy.

„Mogę potwierdzić, że otrzymaliśmy takie zgłoszenie. W tej chwili trwają czynności procesowe zmierzające do tego, żeby ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia, zabezpieczyć to, co tam się znajduje” – powiedział nadkom. Jarosław Florczak z wydziału komunikacji społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Dodał, że policja w tej chwili nie udziela informacji o tym, jakie dokumenty znaleziono.

„Na miejscu pracują policjanci, trwa zabezpieczanie dokumentów” – przekazał Jarosław Florczak.

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Zet. Radio podało, że w śmietniku w pobliżu budynku urzędu pocztowego przy ulicy Czerniowieckiej w Warszawie znalazło się nawet kilkaset druków awizo z danymi adresatów.

Z informacji, jakie przekazuje rozgłośnia wynika, że druki zauważył jeden ze słuchaczy, który poszedł wyrzucić śmieci.

„Kiedy otworzyłem śmietnik, znajdowała się tam istna baza danych: adresy, imiona i nazwiska” – mówi cytowany przez portal Radia Zet słuchacz.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl