[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Czy ważniejsze jest dla nas dobro polskich rodzin czy pieniądze z UE? Mam nadzieję, że samorządowcy nie będą mieli wątpliwości, którą opcję wybrać

Zastraszenie polskich samorządów przez Brukselę jest widoczne. To poważny problem dla samorządów, które mają zaplanowane wydatki realizowane ze środków unijnych. Mimo to trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla nas najważniejsze? Mówiąc dla nas, mam na, myśli mieszkańców tych samorządów i polityków przyjmujących uchwały sprzeciwiające się promocji ideologii LGBT. Tak naprawdę są to uchwały, które zabezpieczały rodziny i dzieci przed homoseksualną propagandą i seksualizacją dzieci – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W ramach Polskiego Ładu wśród poselskich poprawek do projektu zaproponowano zerowy PIT dla wielodzietnych rodzin. Jest to kolejne rozwiązanie, które ma wspierać politykę prorodzinną w Polsce.

– Uważam, że jest to bardzo dobry kierunek, ponieważ rodziny – zwłaszcza wielodzietne – powinny być doceniane nie tylko przez opinię publiczną i społeczeństwo, ale także przez samorządy i władzę centralną. To organizacje, które tworzą przestrzeń do rozwoju i powiększania się rodzin. Wszelkie ułatwienia pozwalające rozwijać się rodzinom – szczególnie tym dużym, których jest tak mało – trzeba ocenić pozytywnie – poinformował gość audycji „Aktualności dnia”.

Obecnie wspieranie rodzin jest ogromnie ważnym zadaniem. Obserwując działania instytucji unijnych, można dostrzec, że dziś spycha się fundamenty i wartości tradycyjnych rodzin na rzecz zrównania ich z tzw. związkami partnerskimi. 14 września Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której domaga się, by tzw. małżeństwa jednopłciowe oraz związki partnerskie były uznawane w całej Unii Europejskiej. Ponadto Komisja Europejska szantażuje polskie samorządy wstrzymaniem funduszy, jeśli te nie wycofają się z uchwał sprzeciwiających się promowaniu ideologii LGBT.

– Zastraszenie polskich samorządów przez Brukselę jest widoczne. To poważny problem dla samorządów, które mają zaplanowane wydatki realizowane ze środków unijnych. Mimo to trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla nas najważniejsze? Mówiąc dla nas, mam na, myśli mieszkańców tych samorządów i polityków przyjmujących uchwały sprzeciwiające się promocji ideologii LGBT. Tak naprawdę są to uchwały, które zabezpieczały rodziny i dzieci przed homoseksualną propagandą i seksualizacją dzieci – ocenił prezes Centrum Życia i Rodziny.

Gość audycji „Aktualności dnia” podkreślił, że środki unijne nie są warte tego, aby Polacy uginali się pod presją polityków unijnych. Wskazał, że podczas podejmowanych decyzji musimy zawsze kierować się dobrem obywateli i wartościami, na których opiera się nasz kraj.

– Trzeba sobie jasno odpowiedzieć, czy ważniejsze jest dla nas dobro polskich rodzin, czy pieniądze z UE? Mam nadzieję, że samorządowcy nie będą mieli wątpliwości, którą opcję wybrać – powiedział Paweł Ozdoba.

Rozmówca Radia Maryja wskazał, że polskie samorządy powinny zatwierdzić samorządową Kartę Praw Rodzin, która zabezpieczy interesy i prawa podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina.

– Myślę, że dobrym działaniem jest zamiana tych uchwał anty-LGBT na samorządową Kartę Praw Rodzin. To dokument, który jest bardzo podobny programowo, a ponadto wskazuje drogę, w jakim kierunku samorządy powinny prowadzić politykę prorodzinną (…). Zachęcam polskich samorządowców, aby nie ustępowali UE i na każdym kroku bronili naszych wspólnych wartości – wskazał gość audycji „Aktualności dnia”.

Rozmowa z udziałem prezesa Centrum Życia i Rodziny dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl