fot. twitter.com/PremierRP

Hymn narodowy rozbrzmiał w ponad 19 tys. szkół i przedszkoli

Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych wzięło dziś udział w akcji „Szkoła do hymnu”. W ramach wydarzenia prawie 4 miliony uczniów i prawie 400 tys. nauczycieli o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewało cztery zwrotki hymnu narodowego.

Premier Mateusz Morawiecki dołączył do akcji w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie koło Warszawy. W swoim wystąpieniu wskazywał, że powinniśmy chcieć słyszeć hymn narodowy jak najczęściej, ponieważ jest on oznaką jedności naszego narodu.

– Bardzo cieszę się z tego, że Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewa  coraz częściej. Amerykanie śpiewają swój hymn niemal przy każdej okazji, my dość rzadko. Na występach naszej drużyny cieszymy się z tego, kiedy śpiewają oni i kibice, a powinniśmy chcieć słyszeć hymn narodowy jak najczęściej, bo jest on oznaką jedności naszego narodu – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zwracając się do uczniów premier podkreślił, że trzeba pamiętać o tym, że jesteśmy sztafetą pokoleń i nie byłoby naszej dzisiejszej wolności, bez walki, która toczyła się o niepodległość sto lat temu.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski dołączył do akcji „Szkoła do hymnu” w Nowych Piekutach w woj. podlaskim.

W swoim wystąpieniu akcentował, że odśpiewanie w szkołach w Polsce hymnu narodowego to radosne przypomnienie, że Polska jest niepodległa.

Akcję „Szkoła do hymnu” zorganizowało MEN oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, która była jej inicjatorem.

RIRM

drukuj