A. Zalewska: reforma edukacji – ważna i dobra zmiana dla polskiej szkoły

Reforma edukacji to ważna i dobra zmiana dla polskiej szkoły – powiedziała minister edukacji Anna Zalewska po podpisaniu przez prezydenta ustaw reformujących oświatę. Teraz przed nami etap wdrażania – podkreśliła.

„Będziemy z nauczycielami, rodzicami i samorządowcami” – powiedziała Zalewska.

Na wtorek zapowiedziała konferencję prasową ws. szczegółów wdrażania reformy.

„Prawo oświatowe to nie tylko 4-letnie liceum, szkoła branżowa, ale to również wychowanie, bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo. To również mniejsze klasy, ograniczenie zmianowości. To wzmocnienie nadzoru pedagogicznego, wzmocnienie roli związków zawodowych, roli wychowawców. Szkoła ma stać się miejscem wspólnego działania dla dobra dzieci” – powiedziała minister Zalewska.

„Mamy nowoczesne podstawy programowe, wydawnictwa zdążą z podręcznikami” – zapewniła.

Jak dodała minister MEN jest obecnie na etapie przygotowywania się do wysyłki listów – do rodziców, samorządowców, dyrektorów szkół – z informacjami o reformie.

Szefowa MEN podkreśliła, że reformę poprzedziła „debata z Polakami o tym jak system edukacji należy zmieniać”.

„Za nami setki spotkań: wojewodowie, kuratorzy, wizytatorzy wypełnili swoje zadanie” – powiedziała.

Dodała, że zmiany w polskiej szkole rozpoczęły się w grudniu 2015 r., kiedy to „przywracano wolność rodziców w decydowaniu o tym czy sześciolatek pójdzie do przedszkola czy też do szkoły”.

„Dzisiaj (…) dzięki determinacji pani premier, dzięki determinacji całego rządu sześciolatek uczący się w przedszkolu jest objęty subwencją oświatową” – przypomniała minister.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl