fot. pixabay.com

Holandia: Sąd uchylił mandaty za brak maseczki w metrze

Sąd w Amsterdamie orzekł, że dwaj podróżni, którzy za nienoszenie maseczek w metrze zostali ukarani mandatami, nie muszą ich płacić – poinformowała lokalna telewizja AT5. Zdaniem sędziego powinni zostać wcześniej ostrzeżeni, a nie od razu karani.

Podróżni zostali ukarani grzywną za niezasłanianie nosa i ust w metrze w czerwcu 2020 r. Obaj odwołali się w tej sprawie do sądu.

Sąd orzekł, że wprawdzie ukarani byli zobowiązani do noszenia maseczki w metrze, jednak funkcjonariusz powinien był wcześniej udzielić im ostrzeżenia. Zamiast tego zostali ukarani mandatami w wysokości 95 euro.

Noszenie maseczek w środkach transportu publicznego w Holandii jest obowiązkowe od 1 czerwca ub.r. Nakaz ten obowiązuje również osoby podróżujące promem. Dotyczy to wszystkich od 13. roku życia, chyba że są niepełnosprawni lub chorzy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl