PiS chce przekonać Polaków do zmian w wymiarze sprawiedliwości

PiS rozpoczyna jutro kampanię informacyjną, w której chce przekonać Polaków do zmian w sądownictwie. W całej Polsce pojawią się czarno-białe bilbordy z hasłem „Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?”. W telewizji będzie można zobaczyć spoty. Powstanie także strona internetowa związana z akcją.

Kampania ma na celu ukazanie patologii w sądownictwie. Pokazane zostaną przykłady przewlekłości postępowań oraz nadużyć sędziowskich.

Inicjatywa ma zmobilizować społeczeństwo w obronie reform dot. wymiaru sprawiedliwości – powiedział poseł Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

– Jeżeli chcemy uzdrowić nasze państwo, to musimy uzdrowić wymiar sprawiedliwości. Z tego też względu wobec ataków opozycji, przenoszonych również za pomocą instytucji unijnych, potrzebna jest tego rodzaju kampania. Mało tego, ważne jest również pokazanie niektórym politykom unijnym, że reformy wymiaru sprawiedliwości wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Chcemy to pokazać zagranicy, że po pierwsze – sprawa wymiaru sprawiedliwości to wewnętrzna sprawa Polski, po drugie – reforma jest akceptowana przez społeczeństwo – podkreślił Stanisław Piotrowicz.

Kampanię PiS przygotowała Polska Fundacja Narodowa, którą utworzyła premier Beata Szydło 21 czerwca 2017 r.

Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał ustawę o ustroju sadów powszechnych w lipcu. Była to jedna z trzech propozycji rządu. Pozostałe dwie zawetował.

Do końca września prezydent przedstawi swoje propozycje ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

RIRM

drukuj