fot. PAP/EPA

Holandia: Aresztowano 19 rolników, w tym dziewięciu nieletnich, blokujących centrum dystrybucyjne supermarketów

Holenderska policja aresztowała wczesnym rankiem 19 rolników, w tym dziewięciu nieletnich, którzy od trzech dni blokowali centrum dystrybucyjne supermarketów w Bleiswijk na południu kraju.

Od poniedziałku protestujący rolnicy blokowali w całej Holandii wiele centrów, z których dostarczano towary do supermarketów. Jednym z nim był magazyn w Bleiswijk, który zaopatrywał sieci Aldi, Jumbo i Hoogvliet.

Dziś około godz. 5.00 rano policja wezwała do rozejścia się grupę demonstrantów, którzy traktorami zablokowali wjazd do centrum. Jak relacjonują media, nie posłuchali oni poleceń funkcjonariuszy i zostali aresztowani.

„Nie doszło do żadnych ekscesów i atmosfera była spokojna” – powiedział dziennikarzom rzecznik policji.

Z informacji jaką przekazał on mediom wynika także, że zabezpieczonych zostało dwanaście traktorów.

„Nie zostaną skonfiskowane i będzie można je odebrać w innym miejscu” – wyjaśnił rzecznik.

W Niderlandach trwają protesty przeciwko rządowym planowym ograniczania emisji tlenku azotu. Rolnicy od wielu dni blokują autostrady oraz drogi lokalne w wielu częściach kraju. Organizatorzy zapowiadają kontynuowanie protestu i jego rozszerzenie m.in. o blokowanie dojazdów do lotnisk.

W nocy z wtorku na środę policjanci oddali strzały do protestujących rolników niedaleko Heerenveen w północnej części kraju. Trzech z nich zostało aresztowanych, w tym 16-latek, który kierował traktorem, do którego strzelali funkcjonariusze.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl