fot. PAP/Piotr Polak

Hojne wsparcie dla bliskiego współpracownika G. Schetyny

Trzy miliony złotych – tyle miała otrzymać od Platformy Obywatelskiej Fundacja Państwo Prawa. To organizacja założona przez Piotra Borysa, bliskiego współpracownika Grzegorza Schetyny – informuje tygodnik „Wprost”.

Fundacja Państwo Prawa zajmuje się działalnością na rzecz demokracji – wynika z informacji umieszczonych na jej stronie internetowej. Organizacja prowadzi panele dyskusyjne, warsztaty i konferencje. Fundację tworzą takie osoby, jak profesor Marek Chmaj, profesor Anna Rakowska-Trela czy Jacek Dubois. Jej prezesem jest były pracownik ministerstwa sportu w rządzie PO-PSL Tomasz Świętoński.

Z kolei założycielem fundacji jest – Piotr Borys. To prawa ręka lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny – ujawnia „Wprost”. Fundacja w ciągu trzech lat swojej działalności miała otrzymać od Platformy ponad trzy miliony złotych. Jak pisze tygodnik, większość członków ugrupowania nic nie wie o działalności fundacji, a powiązania między jej założycielem a Grzegorzem Schetyną były ukrywane.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl