fot.twitter.com

M. Wójcik o słowach G. Schetyny dot. budżetu Min. Sprawiedliwości: Znowu kłamie. Oczekuję przeprosin za te manipulacje

Grzegorz Schetyna znowu kłamie – napisał w piątek na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, odnosząc się do zarzutów Grzegorza Schetyny dotyczących budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości. Wiceminister zapowiedział też, że resort przygotuje stanowisko w tej sprawie.

W piątkowej rozmowie w TOK FM szef PO Grzegorz Schetyna mówił m.in., że to, co dzieje się w resorcie sprawiedliwości, to jest „obraz demoralizacji władzy, zepsucia, wykorzystania instytucji państwowej, urzędników państwowych, ich możliwości, które daje praca w Ministerstwie Sprawiedliwości do polityki nienawiści, do szkalowania sędziów”. „Do takiego – porównałbym do tego, co działo się kiedyś – to znaczy do takiej bolszewickiej metody niszczenia ludzi”.

„Powiedzmy sobie o pieniądzach, o budżecie. Porównywaliśmy teraz. Widziałem takie dane, różnica budżetów, jak zmieniał się budżet Ministerstwa Sprawiedliwości. W 2011-2015 nasze czasy, PO – różnica – około 25-26 mln. Wzrost o tyle. Teraz 2015-2019, kiedy jest Ziobro i PiS – 446 mln. Chciałem zapytać gdzie są te pieniądze i czemu one służyły?” – pytał w piątkowej rozmowie w TOK FM szef PO Grzegorz Schetyna.

Do jego słów odniósł się na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

„P. Grzegorz Schetyna znowu kłamie! Budżet Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 – 249 mln zł; 2016 – 246 mln zł; 2017 – 258 mln zł; 2018 – 245 mln zł; 2019 – 231 mln z. Nastąpił zatem spadek o 7%.Jakich ma Pan doradców??? Oczekuję przeprosin za te manipulacje. Będzie stanowisko resortu” – napisał na Twitterze wiceminister Michał Wójcik.

PAP/RIRM

drukuj