Gdańsk: protest przeciwko demoralizacji dzieci

Przed urzędem miasta w Gdańsku odbywa się dziś protest przeciwko szkodliwej ideologii gender w szkołach. Manifestacji towarzyszy hasło „Stop demoralizacji dzieci”. Happening to odpowiedz na działania władz miasta, które bez konsultacji z mieszkańcami chcą promować i finansować środowiska LGBT.

Pojawiła się m.in propozycja edukacji seksualnej w szkołach. Urząd Miasta wydał również broszurę promującą m.in. tzw. pigułkę „dzień po”. Ulotka od września ma trafić do uczniów szkół średnich.

Wywołujące szereg kontrowersji rekomendacje, które rządzący Gdańskiem chcą wcielić w życie, wpisują się w Model na Rzecz Równego Traktowania.

Jak podkreśla Przemysław Majewski z Kongresu Nowej Prawicy, to nie pierwszy raz, kiedy władze miasta podejmują szkodliwe dla dzieci i młodzieży działania.

– Kilka miesięcy temu protestowaliśmy przeciwko tzw. panelom obywatelskim, gdzie próbowano włączyć tego typu szkodliwe rekomendacje dotyczące edukacji seksualnej, wspierania finansowego i propagandowego  organizacji LGBT. Wtedy się udało. Wtedy osoby, które brały udział w tym panelu obywatelskim, powiedziały jasno, że się temu sprzeciwiają. Dzisiaj tylnymi drzwiami próbuje się tego typu rekomendacje po raz kolejny wprowadzać. My mówimy temu: stanowcze nie – tłumaczy Przemysław Majewski.

Na dziś zaplanowano finalne spotkanie Gdańskiego Modelu na Rzecz Równego Traktowania. Na nim prawdopodobnie będą głosowane rekomendacje, przeciwko którym odbywa się protest.

Manifestację zorganizował Kongres Nowej Prawicy z Fundacją Mamy i Taty oraz organizacje prorodzinne.

RIRM

drukuj