Gazprom zmniejszył dostawy gazu do Polski

Rosyjski operator Gazprom zmniejszył dostawy gazu ziemnego do Polski. Choć zdarzenie ma charakter incydentalny, min. Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej nie zamierza go lekceważyć.

Po gazowych napięciach, między Ukrainą i Rosją obawiano się momentu, w którym Rosjanie przykręcą kurek z surowcem także i Polsce. Dziś zły scenariusz zaczyna być realny.

– W dniu 30 czerwca 2016 r. mieliśmy do czynienia ze zmniejszeniem dostaw gazu ziemnego od operatora rosyjskiego GAZPROM dla PGNiG SA w ramach długoterminowego kontraktu. Pomiędzy godziną 22.00 – 30 czerwca – a godziną 14.00 – 1 lipca – nastąpiło zmniejszenie dostaw dostarczanego gazu z kierunku wschodniego o ok. 20 proc. – poinformował Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Do incydentu doszło w okresie letnim, dlatego jego skutki nie są odczuwalne w takim stopniu, jak byłoby to zimą. Jednak ewentualne powtórzenie się sytuacji może zachwiać stabilnością systemu i bezpieczeństwa dostaw dla odbiorców. Strona polska oczekuje wyczerpujących wyjaśnień od Gazpromu.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl